Sdílet

Tweet

Instalace Qipu 2012


Jak s oblibou neustále opakuji, instalace jakéhokoliv softwaru je naprosto intuitivní záležitost. I běžnému uživateli tedy nedělá problém si zvolený program sám nainstalovat. V případě qipu je však vhodné dbát zvýšené opatrnosti, neboť by jste se mohli divit, z jakého důvodu došlo k přenastavení vašeho internetového prohlížeče.

Volba jazyka instalace

Ale hezky postupně. Po spuštění instalátoru o sobě Qip dá vědět volbou jazyka. Na rozdíl od předchozích verzí je již u Qipu 2012 dostupná v základu i čeština, takže pokud z nějakého důvodu nedošlo k jejímu automatickému zvolení, je pravý okamžik to napravit.

úvod do instalace

Potvrzením volby stiskem tlačítka Ok se dostáváme k důležitému milníku instalace. Ač zde vidíme u Typické instalace doporučení k jejímu zachování, tak volíme za jakýchkoliv okolností Vlastní instalaci. A to z jednoho prostého důvodu, po stisku tlačítka Další se nám otevře nastavení, které by se jinak bez našeho vědomí projevilo při nastavení našeho internetového prohlížeče.

Cílové umístění instalace

A dozajista není v ničím zájmu používat stránku qip.ru jakožto domovskou, natož k vyhledávání hledaných frází. Od toho tu máme výtečný Google, případně tolik oblíbený Seznam. Obě zatržítka tedy bez milosti jdou pryč. Až nyní můžeme přistoupit ke stisku Další a nechat QIp instalovat.

QIP Shot

Před finálním dokončením instalace si autoři neodpustili trochu té reklamy na další svůj produkt. Qip Shot slouží k zachytávání aktuální obrazovky či její libovolné části. Program umí také snímat video ve formátu AVI a obsahuje základní nástroje pro editaci. Šířen je stejně jako QIp 2012 jako freeware, takže se nemusíme obávat nějakých skrytých plateb. Záleží tak čistě na našem rozhodnutí, zda tento nástroj využijeme. V případě, že nikoliv, tak není nic snadnějšího, než zrušit zatržení a přistoupit k poslednímu kroku instalace.

Závěrečné nastavení umístění zástupců

Ta nás přivádí k volbě, zda má být Qip nastaven jako výchozí jabber klient. Dále můžeme ovlivnit, kde se má všude vytvořit zástupce pro spuštění. Touto volbou jsme úspěšně prošli instalací, avšak k využívání Qipu je stále zapotřebí provést registraci jabber účtu přímo u provozovatele.